.


تسخیر سفارت ذهن+بعدنوشت

تقریبا همه یک اطلاعات کلی از جریان 13 آبان و تسخیر سفارت آمریکا در ایران داریم که به عنوان تسخیر لانه جاسوسی ازش یاد می‌شه و حتی کتاب‌هایی با عنوان «انتشار اسناد لانه جاسوسی» منتشر شده که حاوی مطالبی در رابطه با اقدامات سفارت آمریکا، رابط هایی که بین مسئولین داشتن و نامه‌هایی که رد و بدل می‌شده،هست. اینکه جزییات ماجرا چی بوده و آیا باهاش موافقم یا مخالف، مسئله من نیست چون از اساس سوالات دیگه‌ای دارم، سوالاتی که شاید هیچ وقت از صدا و سیمای تلویزیون، در بین پخش جمعیتی که «مرگ برآمریکا»گویان رو به دوربین فریاد می‌کشن،جواب داده نشه. اول خوبه که بدونید بخشی از موضع سختی که آمریکا نسبت به ایران داره رو در جریان تسخیر سفارت می‌دونن و معتقدن که این ماجرا نقطه تیره‌ای در روابط ایران و آمریکا بوده که زمینه دشمنی و اعمال تحریم‌های سخت علیه ما رو به وجود آورده و با گذشت زمان هنوز هم نقش پررنگی رو در روابط میان ایران و آمریکا به عنوان رویدادی که غیر قابل اعتماد بودن ایرانی‌ها رو نشون می‌ده، ازش یاد می‌کنن.

اما سوالات من که سوالات خیلی‌های دیگه هم که از این مناسبات مطلعن،هست،اینه: چرا کسانی که نقش مستقیمی در تسخیر سفارت داشتن الان فرزندانشون در آمریکا دارن تحصیل و زندگی می کنن و خودشون بعضا دو تابعیتی هستن؟ چه طور کسانی که با اقداماتشون موجب این فشار و وضعیت به مردم ایران شدن، خودشون خارج از این دایره قرار گرفتن؟

سوال بعدی من اینه: چه طور آمریکا که برای ویزا دادن به یک ایرانی، صرف ایرانی بودنش به بهانه مسائلی مثل همین ماجرای تسخیر سفارت مشکل درست می‌کنه، اما به فرزندان کسانی که این واقعه رو به وجود آوردن نه تنها ویزا می‌ده که با شهروند شدنشون موافقت می‌کنه؟

سوال بعدی من از شمایی هست که فکر می‌کنید سوسول بازی مثل مرگ بر آمریکا شما رو در تحریم قرار داده، آدم‌هایی در این مملکت هستن که هم مرگ بر آمریکا می‌گن هم از سفارتش بالا می‌رن هم شامل تحریم‌ها نمی شن! حالا به نظرتون پرتقال فروش کیه این وسط؟

فکر می‌کنم یه عده‌ای بیرون این گود دارن به من و شما می‌خندن...

+به این سوالات اگر دوست داشتین فکر کنید، اگر هم نه خودتون رو برای 13 آبان‌های بعد آماده کنید که مثل همیشه در موافقت و مخالفتش حرف بزنید.

 

...............................................
بعد نوشت---»اگر مطلب مرتبطی دارید بفرستید ضمیمه پست می‌کنم:
Designed By Erfan Powered by Bayan