لاجوردی

اصالت دلنشین خطوط اسلیمی

لاجوردی

اصالت دلنشین خطوط اسلیمی

بعد از بازی ایران اسپانیا اگرچه تصاویری از موفقیت تیم ملی انعکاس پیدا کرد اما در این میان،شادی مردم  هم به اشکال مختلف نشانه رفت.از خبر به شهادت رسیدن چند مرزبان در شب بازی ایران و اسپانیا تا شایعه فوت شجریان،تا عدم مجوز برای آمدن پویول به برنامه ورزشی شبکه سه،تا نشر خبر "کافه های مشهد" حق پخش جام جهانی را ندارند.تا مطالبی که در راستای بهره‌برداری سیاسی و در حقیقت با محتوای یادآوری به مردم که یادتون نره چقدر مشکلات دارید و بدبختید.تا انتشار اخبار از یمن و تاکید بر اینکه همه این‌ها همزمان با جام جهانی دارد رخ می‌دهد.تا توئیت‌های نادرفتوره چی با مضمون"می‌گویند مردم خوشحالن،کدام مردم؟!"

این که ندانیم چه زمانی را برای انتقال مطلب و ایجاد آگاهی انتخاب کنیم،در حق ادای حقیقت جفا کرده‌ایم و آن را با دست خودمان از روی جهل،غفلت یا مبتلا بودن به امراض روحی سلاخی کرده‌ایم.اجازه بدهیم شادی به تمامه رخ بدهد اجازه بدهیم مردم برای لحظاتی فارغ از هرآنچه که رنجشان می‌دهد در کنار هم این حس‌های ناب را تجربه کنند،باور کنید این‌ها همان مردمی هستند که برای مرزبان‌هایشان،برای شجریان،برای مردم فلسطین قلبشان بدرد می‌آید،نخواهیم جلوتر از وجدان جمعی حرکت کنیم،اغراض سیاسی‌مان را پشت "مردم مداری"نامرغوبمان پنهان نکنیم.مردم خوب می‌فهمند،همه این‌ها را هم به خاطر دارند،آگاهی بدهید،نظرتان را بیان کنید اما به شادی جمعی زخم نزنید و نخواهید عصاره حیات بخشی که قادرست این جان‌ها و روح‌های خموده را اندکی زنده کند و به حرکت دربیاورد،از بین ببرید.منصف باشید؛کمتر حرف بزنید،اکتفا کنید به:بازی دیشبتان عالی بود،خدا قوت!همین.

 • ۹۷/۰۴/۰۱
 • صبا ...

کوچه خیابون

نظرات  (۸)

 • פـریـر بانو
 • چه خوب گفتی...
  از اون پست‌هاییه که خوشحالی از خوندنش و متشکر از نویسنده‌اش...
  پاسخ:
  لطف داری:) 
  آفرین :-)
  داستان ما اینه که اینطور مواقع، همه با هم برای پخش اخبار بد ، دست به دست هم میدیم. هم مردم ، هم مسئولین، هم دشمنان 
  پاسخ:
  میبینین تو رو خدا دکتر، چه وضعیه واقعا:)) 
  جای از مفسری پرسیده بودند دوست داری کدوم تیم ببره، گفته بود تیمی که کشورش بیشتر به خوشحالی احتیاج داره.
  پاسخ:
  احسنت👍
 • مه گل سهروردی
 • ممنون جالب بود و البته من فکر میکنم باید تعادل حفظ شه نه از این ورش بیوفتیم نه از این ورش نه خیلی غمگین نه خیلی شاد:):(
  پاسخ:
  خواهش می کنم... ما اسم تعادل رو روش گذاشتیم ولی درواقع تعادل نیست زیاده روی هست، مثل کسی که مصیبتی بهش رسیده و ما بخواهیم با امید دادن حالش رو بهتر کنیم در حالی که باید اجازه بدیم پروسه غم رو طی کنه، گریه کنه تا حالش بهتر بشه
  حتی سعی کنید صدر جدول بمانید‎(:‎
  پاسخ:
  بلی:)) 
 • آقاگل ‌‌
 • به قول مترسک (جاش سبز) دم و بازدمت گرم :)
  حرف حساب جواب نداره.
  پاسخ:
  قابل شما رو نداشت:) 
  ملتی که شادی کردنش توام با ترس و دلهره باشد نمی تواند از نظر روحی  ملت سالمی باشد.  
  پاسخ:
  بله و انرژی و روحیه ای هم برای حرکت و اصلاح جامعه اش نخواهد داشت
 • مهدی صالح پور
 • من برای همین چهل روزه اخبار سیاسی رو دنبال نمی‌کنم. (البته منظورم لحظه ای و در تلگرام‌ه. هر چی مهم باشه سایت ها و روزنامه ها میزنن. فقط روزنامه و خبرگزاری میخونم)
  پاسخ:
  خوب کاری می کنید:)